Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do digital paintingu

Jest kilka programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo iż służył głównie jako narzędzie do obróbki zdjęć, błyskawicznie został ulubionym softwarem game devów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak np. GIMP, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy użyciu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane temperą, farbami akrylowymi bądź farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

W zasadzie uczenie się digital paintingu przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, niemniej jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a jednocześnie poznać najpopularniejsze metody używania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa online. Spektrum tematów jakie omawiają takie kursy jest szerokie i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi kontakt z autorem kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]