Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Kurs gotowania dla dzieci - tu dowiesz się więcej o unikalnej ofercie

Dzieci kochają asystować nam w kuchni – wybierać i podawać składniki bądź dekorować ciasta. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci nie tylko zyskują pożyteczne umiejętności, ale przede wszystkim uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność. A zarazem świetnie się bawią. Wybieranie i mieszanie składników, ćwiczenie prostych przepisów oraz komponowanie niecodziennych smaków – to wszystko sprawia, iż dzieci z entuzjazmem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też reguły, jakich trzeba przestrzegać w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą także asystować rodzice, jest to tym samym znakomita okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a później spróbować tego, co upichciły.

Jak wygląda kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania odbywają się w Krakowie i trwają trzy godziny zegarowe. W trakcie warsztatów maluchy przygotowują danie główne i deser. Mali entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – przyrządzić pyszny makaron na słodko bądź słono, ewentualnie podjąć próbę upieczenia aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami pizzy. W trakcie kursu grupa przygotowuje również smaczną deser – mus z kruchym ciastem oraz lodami truskawkowymi. Nauka połączona z zabawą to wspaniała metoda na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ukochanych potraw daje dzieciakom mnóstwo satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem uczestniczył w pieczeniu doskonałej pizzy lub dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci są nadzorowany przez profesjonalnego szefa kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]