Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Jakie jest zastosowanie kabla koncentrycznego?

Jeśli chcesz kupić kabel koncentryczny, skieruj się na tę stronę.

W większości mieszkań dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi czasem obejrzeć ciekawy film bądź dobrej jakości serwis mający charakter informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, konieczne jest wykonanie właściwego podłączenia. Stosuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które aktualnie kupić można bez żadnych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go charakteryzują?

W sklepach znajdują się dzisiaj przeróżne kable koncentryczne, charakteryzujące się nieco innymi właściwościami. Najbardziej elementarny podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne i zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości musi spojrzeć na jego najważniejsze parametry. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie zmniejszać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów doskonale sprawdzą się w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci telewizyjnych zarówno małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Oznacza to, że wahania parametrów w przypadku takich kabli są niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to fuzja materiałów różnego rodzaju. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał cechujący się trwałością, który nie zatraca posiadanych właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania w warunkach zewnętrznych, do wyprodukowania warstwy wierzchniej wykorzystywane są materiały niepodatne na wpływ negatywnych warunków pogodowych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]