Programy logistyczne – zmniejsz koszty i podnieś wydajność magazynu

Programy logistyczne – zmniejsz koszty i podnieś wydajność magazynu

Nowoczesny magazyn powinien być zarządzany w sposób wydajny i przemyślany. Kierowanie procesami przebiegającymi w przedsiębiorstwie znacząco upraszczają magazynowe systemy informatyczne. W jaki sposób technologia może pomóc firmie?

Oprogramowanie magazynowe – znajdź optymalny system

Oprogramowanie WMS produkowane przez firmę DataConsult w nowoczesny sposób wspiera współczesne przedsiębiorstwa i pomaga im sprawnie zarządzać przepływem towarów przez magazyn. Na szczególną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Centrum Logistyczne i Smart oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspiera procesy magazynowe i logistyczne – od chwili przyjęcia i lokalizacji towaru, aż do wydania go klientowi. Oprogramowanie WMS pozwala na administrowanie towarem pod względem numeru partii oraz kierując się datami ważności. Za pośrednictwem systemów klasy WMS możliwe jest lokalizowanie towaru, inwentaryzacja i konfekcjonowanie produktów, jak również obsługa kodów kreskowych – zarówno własnych, jak i obcych. Z kolei innowacyjny program magazynowy ExpertAR automatyzuje i optymalizuje procesy dzięki wykorzystaniu technologii okularów Augmented Reality, czyli tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Kiedy warto stosować oprogramowanie WMS?

Magazynowy system informatyczny może znacznie zmniejszyć koszty zarządzania przepływem towarów oraz podnieść wydajność magazynu. Opracowany przez DataConsult program Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową i został stworzony dla przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Oprogramowanie magazynowe może być również używane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID jest przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach o znacznym współczynniku zakłóceń elektromagnetycznych. Tego rodzaju program magazynowy daje możliwość drukowania etykiet RFID.