Filtry powietrza do zastosowań przemysłowych i uniwersalnych – jakie wybrać?

filtry hepa h14

Powiedzmy sobie prawdę: stan powietrza w Polsce kiepski. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Regularnie emitowane są kolejne raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też wciąż poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest wyjątkowo ważne (przykładowo w salach intensywnej terapii).

Uniwersalne filtry dokładne typu mini-pleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, domach czy obiektach użyteczności publicznej doskonale zdadzą egzamin uniwersalne filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich problemem też takie zanieczyszczenia, jak sierść zwierząt, spaliny bądź roztocza. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 należy sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę cechującą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć). Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest specjalnym klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat występują w wielu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie należy zachować wyśrubowane normy czystości

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a trwała obudowa, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i wahania temperatury, co pozwala na wydajną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Takie filtry montowane są tam, gdzie muszą być spełnione najwyższe normy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących żywność.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46