Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Więcej szczegółów o kolczykach srebrnych.

Szukając kolczyków powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał, z którego są wykonane, i to jak się prezentują, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły spis często używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia spory komfort noszenia i często jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże łatwiej go założyć, dzięki rozchylanej klapce z tyłu. Często używa się ich przy cenniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, gdy nie ubieramy czapek, ubrań z dużym kołnierzem ani szali.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla osób, które nie mają przekłutych uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, zazwyczaj złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie łatwo kupimy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]