Jaka biżuteria pasuje do jasnej karnacji?

Jaka biżuteria pasuje do jasnej karnacji?

Dobrze dobrana biżuteria podkreśla urodę oraz jest prawdziwą ozdobą każdej kobiety. Czym kierować się jednak przy wyborze naszyjnika, bransoletki lub kolczyków? Tym razem w naszym krótkim poradniku odpowiadamy na pytanie, jaka biżuteria pasuje do jasnej karnacji.

Jasna karnacja, czyli jaka?

Jasny typ karnacji posiadają panie o typie urody wiosna. Ich skóra ma zazwyczaj porcelanowy lub brzoskwiniowy odcień, oczy są koloru niebieskiego lub zielonego, a włosy – w ciepłej tonacji blondu, miedzi lub brązu ze złocistymi refleksami.

Jaka biżuteria pasuje do jasnej karnacji?

Wybierając biżuterie do jasnej karnacji przede wszystkim stoimy przed dylematem, czy zdecydować się na srebro, czy na złoto. Jak się jednak okazuje, w przypadku wyboru odpowiedniego dla tego typu urody kruszcu, nie musimy wykluczać żadnej z tych dwóch opcji. Wystarczy z szerokiej gamy biżuterii postawić na zestawienia, które będą najlepiej pasować do naszego odcienia skóry.

Srebrna biżuteria do jasnej karnacji

Decydując się na srebrną biżuterię posłuchajmy rad ekspertów i wybierzmy srebro połączone z kamieniami w różnych wariantach kolorystycznych: koralem, cytrynem, turkusem, jasnym ametystem lub szmaragdem. Bardzo dobrze sprawdzą się ponadto zarówno srebrne kolczyki, jak i srebrne naszyjniki z cyrkoniami. Jeśli chodzi o formę i kształt biżuterii – dla osób o jasnej karnacji odpowiednie są drobniutkie kolczyki na sztyfcie, a także wszelkiej maści srebrne wisiorki.

Złota biżuteria do jasnej karnacji

Wybierając biżuterię do jasnej karnacji ze złota, postawmy na żółte lub coraz bardziej popularne i zarazem nieco bardziej subtelne różowe złoto. Piękną ozdobą pań o jasnej karnacji będą na przykład złote kolczyki z kamieniami naturalnymi w różnych odcieniach zieleni. Złote pierścionki dla kobiet o typie urody wiosna nie powinny natomiast posiadać zbędnych zdobień – wystarczy szlachetna, prosta forma o złotej, ciepłej barwie.

A co w przypadku złotych naszyjników dla pan o jasnej karnacji? Idealnie dopasowane do urody wiosny będą łańcuszki z zawieszkami inspirowanymi naturą, czyli w kształcie jaskółki, drzewa lub słońca.

Inne kwestie, które warto brać pod uwagę

Oczywiście, jasna karnacja nie powinna być jedynym kryterium, którym kierować powinniśmy się przy zakupie biżuterii. Przy wyborze kolczyków, naszyjnika lub pierścionka uwzględnić powinniśmy ponadto kształt naszej twarzy, typ sylwetki, a także rodzaj dekoltu sukienki. Nie bez znaczenia są także nasze osobiste preferencje i styl ubierania. Wybierając biżuterię do jasnej karnacji, pamiętajmy więc przede wszystkim o tym, aby efekt końcowy był spójny z naszymi oczekiwaniami.

Źródło tekstu: https://obraczki.net.pl/blog/poradnik-jubilerski/jaka-bizuteria-pasuje-do-jasnej-karnacji