Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Więcej informacji o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Wpierw jednak następuje ta długo wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Danie kobiecie w prezencie pierścionka to niezmiernie stary zwyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie koła, które reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, że to Grecy przywieźli do Europy obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku wytwarzano je z tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Drogimi pierścieniami ze złota czy srebra obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, platyną oraz złotem, jednak surowce te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, natomiast znaczący przyrost ich popularności można spostrzec w XX w.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z dużym brylantem, jednak potencjał swobodnego zestawiania przeróżnych kamieni i metali jest szeroki. Nie licząc diamentów wykorzystuje się szmaragd, tanzanit bądź rubin. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przeświadczenie, że mężczyzna winien wydać na niego minimum dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: użytego kamienia, materiału, liczby karatów czy designu, toteż każdy kupi śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem miłości oraz zaangażowania, zatem jego koszt nie ma wielkiego znaczenia. Ważne jest to, czy spodoba się naszej przyszłej żonie.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]