Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

W tym miejscu zamówisz cyrkonie

Podczas zdobienia biżuterii artyści bardzo często stosują wiele kamieni szlachetnych. Są one pięknym elementem biżuterii, a automatycznie znacznie podnoszą wartość opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale wersje zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać dowolne kolory lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście też inne zastosowania. Wykorzystuje się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, zamówić ją można na przykład przez internet.