Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

biżuteria z turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najrzadszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic więc dziwnego, iż często wykorzystują go złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla części kupujących symbolem luksusu. Wykonywane są z jego użyciem broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę turkusu w największym stopniu wpływa miejsce jego wydobycia – między innymi kamienie importowane z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Warto zaznaczyć, iż turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy wizualne. Według niektórych jest wszak amuletem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego typu kwestie – po prostu doskonale się prezentuje.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, gdy pracujemy – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy również zdejmować ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią niekorzystnie wpłynąć na turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]