Topaz mistyczny w jubilerstwie

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zobacz, gdzie nabyć mistyczny topaz

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od lat cieszącego się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku mogłoby się wydać, że to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że kamień ma purpurowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak przed momentem napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się także na co dzień. Ważna jest też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy dobrać ozdoby do swojego stroju.