Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli potrzebujesz wisiorków, odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle reaguje też na kontakt z wodą oraz słońcem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.