Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Voigt Kraków, znajdziesz na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok gwarantuje wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się problematycznych i nierzadko groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto powinien zgłosić się na leczenie wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne metody korekty umożliwiające leczenie nadwzroczności, jaskry, astygmatyzmu, jak również wielu pozostałych schorzeń. Niesłychanie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się ogromną efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka wraca do zwykłego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, wybierze właściwą procedurę leczenia i skoryguje wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejsze aparaty diagnostyczne, dzięki czemu mogą rozpoznać nawet rzadko spotykane dolegliwości oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Ponadto specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący metodą przydatną w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych, a także innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadłościami, jak np. ciałem obcym w oku czy likwidacją kaszaków.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]