Co warto wiedzieć o mikropigmentacji zarostu?

mikropigmentacja brody, pigmentacja brody

Zarost od wieków kojarzony jest z męskością, a jego wygląd dużo zdradza o jego właścicielu. Zapuszczanie bujnej brody znowu jest modne po wielu dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu estetycznego u mężczyzn. To powoduje, że dla sporej grupy osób kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą stać się powodem głębokich kompleksów. Można spróbować je przezwyciężyć między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji brody.

Żywienie, spadek poziomu testosteronu i niepoprawna pielęgnacja a gęstość zarostu

Tak jak każda część ciała też twarz może stracić włosy. Broda mocno przerzedzona albo z widocznymi plackowatymi miejscami bez włosków wygląda niezbyt schludnie i może prowadzić do obniżenia pewności siebie. Przeważnie przerzedzenie brody jest po prostu rezultatem cyklu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu w organizmie, co jest normalnym skutkiem upływu lat. Jednak spadek poziomu hormonów androgennych nierzadko następuje gwałtownie także u panów w kwiecie wieku, co kończy się m.in. utratą włosów na twarzy. Intensywne wypadanie włosów to również często wynik ich agresywnej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie akcesoriów czy kosmetyków. Na kondycję brody silne oddziaływanie ma żywienie, z tej przyczyny mężczyźni powinni stosować dietę obfitą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę A i E, a także wapń, cynk oraz magnez. Napięcie także przeszkadza w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają samoistnie, a często są mimowolnie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Mikropigmentacja brody – punkty z pigmentu, które imitują odrośnięte włosy

Zupełne zgolenie zarostu jest popularną metodą na zamaskowanie trudności z jego wyhodowaniem. Jednakże nie każdy czuje się przystojnie bez zarostu lub chce go nosić, bo uważa, iż to koryguje rysy twarzy i przydaje im „pazura”. Można zdecydować się transplantacje włosów, ale taki zabieg to często koszt w kwocie co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu za pomocą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z pigmentu wyglądają jak delikatnie odrośnięte włoski, a wykrycie detali sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu skóry twarzy. Mikropigmentacja zarostu maskuje powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym czy całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia retusz linii zarostu. Należy jednak mieć świadomość, iż efekty mikropigmentacji nie są permanentne i utrzymują się przeważnie roku.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]