Dożylna witamina C – czy takie leczenie działa?

Dożylna witamina C – czy takie leczenie działa?

Leczenie witaminą staje się ostatnio coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą metodą bierze się w głównej mierze stąd, iż witamina C jest jednym ze związków niezbędnych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie syntezować jej samodzielnie. Musimy więc dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu lub poprzez specjalnie skomponowane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli podamy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – użycia

Sporo ludzi uważa, że wlewy z witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Sporo jest również opinii mówiących, iż ta procedura daje bardzo korzystne skutki, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, powodując tym samym szybszą odnowę, a także usuwać zmiany skórne i przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy z witaminy C – o czym warto wiedzieć?

Wlewy wlewy z witaminy c, tak jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Tym samym nie należy przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, iż wlewy witaminy C nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, gwarantujących uczestnictwo doktora podczas procedury.