Implanty zębowe to najlepsza metoda na pozbycie się ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku jednego zęba, jak i ogólnego bezzębia. Ich najważniejszymi atutami są naturalny wygląd i stosunkowo łatwa pielęgnacja – implant stomatologiczny wraz z ceramiczną koronąwygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma wymogu szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej przykre dla pacjenta aniżeli założenie mostu lub pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.
Implanty zębów – kolejne kroki terapii
proces wszczepienia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest także właściwe nastawienie i opanowanie nerwów. Następnie dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. Pozwala to na dotarcie do kości i uformowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz specjalnie dobranych wierteł. To bardzo trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się doświadczeniem i wyczuciem. Precyzja konieczna jest również przy umieszczeniu implantu stomatologicznego w łożu. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a obawa przed odczuciem bólu
Proces wszczepienia implantu zęba budzi u wielu osób przerażenie związane z potencjalnym dotkliwym bólem odczuwanym podczas zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia korzysta z niezmiernie wydajnych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby wyjątkowo wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie usuwającego problem stresu przed leczeniem stomatologicznym.