Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Filtry powietrza do domu – jakie usuną zanieczyszczenia?

Społeczeństwo stopniowo przekonuje się, jakże istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia i alergeny: roztocza, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, dym tytoniowy czy wirusy i mikroorganizmy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w miejscu pracy lub mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – co wyeliminuje?

W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się jeszcze efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w obsłudze.