Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku dużych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego robi się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też fakt, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie materiałów, z których wytwarza się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a ponadto nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce tylnych zębów.