Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody

Laserowa korekcja wzroku – najpopularniejsze metody

Solidna porcja wiedzy o femtoLasik Kraków. Zobacz koniecznie!

Laserowa korekcja wzroku to dziś najbardziej popularna metoda korekty presbiopii, nadwzroczności, krótkowzroczności i astygmatyzmu, jednakże mało pacjentów ma świadomość, iż zabiegi te są realizowane przy użyciu rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezinwazyjna, a zarazem bezpieczna technika korekty wzroku

FemtoLASIK (nazywany również All-Laser-LASIK) to w pełni bezpieczna, bezbolesna, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna metoda korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii) i u niektórych pacjentów starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – doświadczony lekarz optometrysta jest w stanie przeprowadzić go w mniej niż dwadzieści minut. Atutem tej metody jest to, że pacjentom niesłychanie szybko wraca ostrość wzroku – praktycznie w ciągu 24 godzin od zabiegu może wznowić swoje normalne zadania. Zabieg realizowany w dwóch etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu mikrokeratomu. W metodzie FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy pomocy lasera femtosekundowego oddziela się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 mm, a w kolejnej fazie przeprowadza się modelowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

Inną odmianą zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest spersonalizowane dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta tworzy topografię rogówki i na jej bazie koduje kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z hyperopią oraz astygmatyzmem, których układ optyczny wyróżnia się nietypowym kształtem.

Zabiegi EBK i LASEK

Inne metody korekcji wzroku to m.in.:
LASEK – przeprowadzany jest u pacjentów, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie da się użyć metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płatek nabłonka rogówki odcinany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki ściągany jest nabłonek (regeneruje się on później naturalnie), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK zwana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że wiązka lasera nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednak wykorzystać tylko do korekcji niewielkich wad wzroku.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]