Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie natomiast, stosując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – skuteczne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie okaże się w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich narzędzi, dzięki czemu dentysta jest w stanie dostać się do głęboko położonych tkanek zęba. Warto jednak wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie narzędzi. Których?

Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do ekranu przed oczami stomatologa, minimalizując niemal całkowicie niebezpieczeństwo różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie również sprawdzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne maszyny cyfrowe – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują także specjalne narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie wizyty oraz polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – kiedy refundowane?

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono refundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Inni nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono potrzebne, warto udać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi narzędziami i wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni klienci mówią w internecie.