Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Maszyna do drenażu limfatycznego – aparat symulujący pracę masażysty

Szukasz aparatu do drenażu limfatycznego w domu? Wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca ucisku, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Jest dużo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie sportu, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne urządzenia CarePump do presoterapii w domu

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, toteż bez trudu można spakować je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i niewydolność serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]