Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Chcesz zamówić maski jednorazowe? Wejdź na https://www.vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Jeszcze do niedawna maseczka ochronna kojarzyła się tylko z medykami lub azjatyckimi turystami zwiedzającymi Polskę. W ostatnim czasie z uwagi na pojawiające się często niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maski ochronne oraz te wielokrotnego użytku są często noszone przez Polaków.

Do czego służy maseczka ochronna na twarz?

Maski na twarz zakrywają usta oraz nos, dzięki czemu ryzyko przedostania się zarazków i wirusów do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele masek wyposażone są w przezroczystą plastikową przesłonę, która całkowicie zasłania twarz, a przede wszystkim oczy, przez które też może dojść do zarażenia. Maseczki na twarz powinny być używane przez lekarzy, pielęgniarki czy policjantów, którzy są szczególnie narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami roznoszącymi chorobę. Pozostałym ludziom takie maski przydadzą się do osłony przed groźnymi zarazkami w trakcie codziennych zakupów czy podróży komunikacją miejską. Jest to bezsprzecznie przymusem w okresie zagrożenia „złapaniem” niesłychanie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę wielorazową do codziennego używania?

Maska na twarz musi mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Maski ochronne powinny być komfortowe i gwarantować bezproblemowe oddychanie. Zaleca się wybierać maski ochronne, które przed zapakowaniem zostały ozonowane i które wyprodukowano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w branży medycznej. Niektóre maski służą do wielokrotnego użytku, oczywiście pod warunkiem trzymania się wytycznych znajdujących się w instrukcji do opakowania załączonej.

Nasze dane adresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]