Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Dawniej osoby, które z różnych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, lecz także mają wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto zatem napisać kilka słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o długości 1 cm i trochę krótsze, czyli 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, alkoholu oraz gorących potraw. Istotne będzie również wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują dyskomfort i obrzęk.

Efektywna oraz bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia chorych – z tego powodu tak istotne okazuje się to, by wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy zlecając wszczepienie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem i korzystnymi recenzjami od wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska specjalisty z pewnością trafimy na ważne informacje.