Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Terapia laserem wysokoenergetycznym – stymulacja mięśni i blokada bólu

Więcej informacji o laser wysokoenergetyczny cena znajdziesz tutaj.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – wykorzystanie

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: naderwania ścięgien, stłuczenia czy achillodynia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany między innymi w leczeniu haluksów, lumbago, ostrogi piętowej oraz różnego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]