Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć tradycyjnymi technikami. Kiedy są one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie uszkodzonych kości, konieczności wstawienia sztucznych zębów czy koron, znacznych uszkodzeń zębów i schorzeń tkanek miękkich, takich jak wszelkiego rodzaju guzy lub narośle. Które techniki są zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza udać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie spotkały nas niemiłe niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także leczeniem różnych zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Jak znaleźć chirurga stomatologa?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w poradni oraz stosunek stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w internecie lub wśród znajomych.