Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie świeżości nadają jony ujemne, które tworzą się między innymi w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, łagodzą przykre zapachy oraz mają korzystny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może zachodzić na skutek oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ogromnej ilości ciepła albo wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, jak ekrany, drukarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć czystą i rześką atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji wykorzystywany jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić niebezpieczne wirusy i bakterie, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie ustawicznego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w biurach, instytucjach publicznych, szkołach czy przychodniach medycznych, czyli tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.