Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Ale co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Poprawnie wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak przeprowadza się optymalizację stron internetowych?

Właściwie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znajdują się słowa, na które pozycjonuje się stronę, nieprawidłowym jednak jest ich nadużywanie. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz typ zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki zamieszczone na stronie.
Staranna optymalizacja strony umożliwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim ma być ona przyjazna dla użytkowników.