Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Trekkingi Himalaje. Zdobądź więcej wiadomości.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma dużo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć również o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]