Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Rafting po Dunajcu zapewni Ci niezapomniane wrażenia

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń niż pływanie, a w tym samym czasie pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać widoki niedostępne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych kwalifikacji – organizatorzy takich spływów przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie bez wątpienia umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Żeby bez przeszkód poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeszkodami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, nawet nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Spływ na Dunajcu to kapitalna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej ciekawych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, gdyż szlak bogaty w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.