Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Korzystna oferta wycieczki na Kilimandżaro.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie licznych globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Podróżników przyciągają przede wszystkim przepiękne widoki, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż powinno się też zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]