Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

trekkingi

Wycieczki w góry mogą mieć rozmaite postaci. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w trekkingach, konieczna jest praktyka w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym i wspinaczkowym. Aczkolwiek za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dopasuj stosowny poziom trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną kondycją, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, dużym powodzeniem cieszą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz oraz wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]