Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Trekkingi w Tatrach i Himalajach

Na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ odnajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę trekkingów

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle takie kwalifikacje – w różnych górach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w odpowiednie sprzęty, tj. buty z właściwą podeszwą oraz kijki gwarantujące stabilność na nierównych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie również pomoc dobrego instruktora, który powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi są niekiedy prowadzone w bardzo trudnym obszarze, co sprawia, iż potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są niewątpliwie raki, ponieważ gwarantują przyczepność nawet na śliskich trasach – a na wysokich szczytach uświadczyć je można również podczas skwarów. Na wysokich podejściach przydatny będzie też czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne są właściwe umiejętności – z tego względu niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który pokaże nam, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej ciekawych miejsc na świecie, które zwykle są niedostępne dla większości gości. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy turyści chętnie wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie fanów trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. u podnóża Broad Peak oraz K2.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]