Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Oferta wypraw w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Ciebie stworzyliśmy.

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, zniewalające widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic zatem dziwnego, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte komplikacje mogą stać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach rekomenduje się skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Ogromną popularnością wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum i Himalaje, jednakże z uwagi na wysoki poziom trudności i wysokie koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]