Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wyprawy w Alpy, skieruj się na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Pasjonaci gór, którzy znają już z każdej strony wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach i w Sudetach, nierzadko zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zjawiskowe Alpy – marzenie alpinistów z całego globu

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się parę europejskich krajów, m.in. Austrię, Włochy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie znajduje się najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, znany także jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o pokonaniu których fantazjują alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Dom – 4545 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Dufourspitze – 4634 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Aiguille du Dru lub Piz Badile. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wyprawy w Alpy połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest dużo atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla miłośników gór o rozmaitym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz utrzymują optymalną wydolność fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie podwyższać swoje umiejętności. Tym, którzy myślą zwłaszcza o zdobyciu wiedzy, zalecamy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym atutem tych wycieczek jest to, że organizowane są w małych, najczęściej kilkuosobowych grupach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje pełną uwagę instruktorów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie wspaniałym doznaniem, niosącym radość z przezwyciężania osobistych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]