Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Aktywne wakacje dla singli - sprawdź pełną ofertę.

Rozróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi lubią wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy każdy urlop chcą zaplanować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne sporządzają interesujące propozycje wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – czy warto?

Wyprawy dla aktywnych to sumiennie zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które chcą poznać przeróżne zakątki świata i Polski od całkiem nowej strony. Program takich wypraw jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego fotela na balkonie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących ciekawych doświadczeń to również perfekcyjna okazja, żeby nabyć kolejne umiejętności, bo niejednokrotnie łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania zasad przetrwania w danym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się metody survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo podczas zejścia lawiny. Należy też wspomnieć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest niełatwymi wyzwaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych – gdzie można pojechać?

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najważniejsze szczyty tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz oraz Trzy Korony. Mogą także odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się ulicami malowniczych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Ale Stary kontynent to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu poradzą sobie również w trakcie wyprawy do Nepalu lub do Namibii.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]