Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Jeśli chcesz zamówić lampę solną, odwiedź tę stronę.

Niewielkie ozdoby z kamienia i minerałów od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a czasami nabywamy tak po prostu, bo pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikalne

Lampy solne są estetyczne i bez większego problemu można je dopasować do aranżacji domu, ponieważ są dostępne w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o takich samych kształtach ani siatce krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo walca albo kuli.

Lampa solna a generowanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania anionów, równoważących te generowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest kojące i subtelne, zatem zaleca się używanie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, dlatego iż z ich pomocą można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na bibeloty, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w dekoracji wnętrz oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]