Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Zobacz, gdzie zamówić nowoczesne okiennice.

Projektując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firany, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice ozdobne shutters – nowość w europejskich domach

Głównym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek lokatorów. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, a także PCV. Shuttersy montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek świetnie sprawdzają się też na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większość z pewnością kojarzy je z ekranu telewizora lub kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Zalety shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie wyglądają, ale mają też praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można regulować użycie padającego światła: w gorące miesiące ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości posesji. Warto również uwydatnić, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez wykorzystania łańcuszków, co posiadacze psotliwych zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które rozerwać dyndające żyłki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]