Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Zobacz shuttersy w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten moduł osłony okna można użyć też w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym pięknie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, bowiem to w salonie domownicy przesiadują sporą część dnia, a także przyjmują tu gości. W związku z tym należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale także wygodne. Opcja ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego przyciemnienie, kiedy chcemy włączyć film, albo jego delikatne ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Możliwość kontroli przenikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak też z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest zachować niższą temperaturę w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego takie okiennice efektywniej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich czyszczenie jest bardzo proste i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecka oraz w kuchni.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]