Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Jak można wykorzystać tablicę korkową?

Tablica korkowa – zdaje się zupełnie banalna rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych sprawiają, że sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są stosowane w biurach i placównach oświaty.

Jak zwykle korzystamy z tablic korkowych?

Zazwyczaj spotykamy tablice korkowe na korytarzach przedszkoli oraz szkół. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i placówki, kluczowe informacje o planowanych wydarzeniach (studniówkach, wizytach gości, turniejach czy olimpiadach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z zacięciem dziennikarskim. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych rysunków, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zaaranżować prezentację rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto wykorzystać tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, bowiem w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, by tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy ekspresie do kawy albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – wykorzystaj je w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy zastosować tego rodzaju tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (niebieski, jasny i ciemny fiolet, różowy, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, zatem każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju pokoju. Jak można zastosować tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić nagrody zdobyte w zawodach, kartki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży albo naszyjniki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A entuzjaści podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.