Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Znajdź listwę podłogową

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz chronią dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]