Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Pomysły na zaaranżowanie pokoju – rolety dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy chcą kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To także świetny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale różnych odcieniach, to następny pomysł na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić spanie lub odpoczynek, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest znaczna powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeśli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.