Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Odpowiedni stolik kawowy powinien być funkcjonalny i komfortowy w użyciu. Trzeba również mieć na uwadze, że jest to interesujący detal aranżacji pokoju dziennego. W zależności od naszych wymagań możemy przebierać wśród wielu typów stolików. Jaki jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń domu? Czy zawsze pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy podczas picia kawy czytamy np. książki lub gazetę? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dopasowaniu stolika do naszych wymogów.

Modele stolików kawowych

Dla osób, które doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim meblem uda się nie tylko maksymalnie wykorzystać niedużą przestrzeń mieszkania, ale również bez trudu zadbać o jego czystość. Warto przemyśleć również kupno modelu ze zsuwanym blatem.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, można rozważyć kupno stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te prostokątne. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i efektowne.

Uznaniem mogą poszczycić się też stoliki modułowe, które są skonstruowane są w taki sposób, aby wsuwać jeden pod drugi. Ponadto stoliki w formie hexagonu można swobodnie składać z większą ilością elementów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę z gośćmi, zaleca się ławy bądź stoliki z dodatkową możliwością rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik o kolistym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeśli troszczymy się o ekologię, to należy rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), np. zrobionego z palet. Nieszablonowym pomysłem jest używanie drewnianego pnia lub zabytkowego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na wysokości siedziska, czyli około 50-55 cm. Jeśli zamierzamy postawić go z boku szezlonga, to optymalnie musi sięgać do wysokości podłokietnika.