Baseny kąpielowe do użytku domowego

Baseny kąpielowe do użytku domowego

Dalsze informacje o basenach kąpielowych

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to także ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, aby stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład do ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród bądź halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto wybrać specjalne schody. Tego rodzaju dodatków jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasze dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]