Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Chcesz zamówić domy drewniane Kraków? Sprawdź http://domygoralskie.com/eko.html

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu z chęcią decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z czego to wynika? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie stosuje się surowców syntetycznych. Ze względu na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki budynek ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W efekcie domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do obniżenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu doskonale wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu czy majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla osób cierpiących na alergię, astmatyków oraz osób borykających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]