Czym są szalunki i do czego służą

Czym są szalunki i do czego służą

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, zobacz tu

Szalunki to to forma o charakterze tymczasowym, którą w przeważającej liczbie przypadków robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wyprodukowano z drewna cechującego się niższą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale tego typu postępowanie nie jest zbyt często wybierane. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, którą się wylewa, zyskuje pożądaną formę. Szalunki wyjmuje się dopiero po zastygnięciu mieszanki. Dzięki szalunkom można również efektywnie wesprzeć zbrojenie, które zostało wykonane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio zastygnie.

Szalunki – jak wygląda ich wykonanie?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W początkowym etapie prac konieczne jest zrobienie szalunku, który potem zostaje zalany odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach konieczne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. Na ogół niezbędne jest do tego od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki wykonuje się na przykład w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu kolumn ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania niezbędna jest sklejka szalunkowa. Potrzebne są także profesjonalne podpory oraz dźwigary. Nieraz zdarza się, że małe firmy budowlane nie dysponują własnym systemem szalunkowym. W takim wypadku wyjściem okazuje się być skorzystanie z pożyczonego sprzętu, który mają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]