Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Dźwigary – ważny element konstrukcji szalunkowych

Jeśli potrzebujesz dźwigara, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje potrzebne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie konkretnego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu oraz wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również niezbędne przy formowaniu sufitów – w takim przypadku ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie opada zaraz po wylaniu i może stężeć. Z jakich tworzyw produkuje się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z jakich materiałów wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Skutkiem tego jego kluczowym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i typ użytych w tym celu materiałów. Muszą one być rzetelnie dobrane i wypróbowane pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak olcha, topola, buk i sosna. Niesłychanie ważne jest także właściwe zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym działaniem wody, spoiw i pozostałych płynnych preparatów używanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wydzierżawić czy lepiej posiadać własne?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów mają własne dźwigary. Ich kupno oraz składowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które sporadycznie przyjmują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych elementów szalunków.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]