Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Jeśli szukasz okien drewnianych skrzynkowych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do montażu w tego typu, gdyż zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Warto przy tym zauważyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są również w nowszych budynkach. Szczególnie, iż dzisiejsze wersje są tak samo wydajne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak skonstruowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo elementów – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i kiedyś były wykorzystywane do wietrzenia wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zbudowanych przed laty – chociażby domach ceglanych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotąd najchętniej wybierano sosnę czy dąb, ale od niedawna ich twórcy stosują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się bowiem o wiele bardziej odporne na działanie wody, powietrza oraz ekstremalnych mrozów.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]