O zaletach usługi wynajmu szalunków

O zaletach usługi wynajmu szalunków

Na tej stronie zdobędziesz więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków Kraków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są ze sklejki, jednak łatwo zaobserwować także konstrukcje zrobione z metalu, a czasem również tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na spore ceny nie zawsze firmy budowlane mają własne szalunki. Jeśli będą potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla jakich firm?

Kupno własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed chwilą wspomnieliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić również o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować pokaźne wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne i praktyczne. Naprawdę ważna będzie również troska o korzystającego z usługi – w przypadku, kiedy zbliża się termin startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach konkretnej firmy piszą dotychczasowi kontrahenci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]