Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Zobacz, gdzie zamówić sklejki szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek zazwyczaj stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem wybudować domy z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym współcześnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które wytwarza się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane mają zwykle swoją sklejkę szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje również wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]