Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Akcesoria szalunkowe zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz stożki i korki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Tekko, Peri czy Rasto i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]